Hakkımızda

 

Şirketimizin ana temeli 1978 yılında Kalender Zirai ve Sanayi Maddeleri Pazarlama Limited Şirketi’nin kurulmasıyla atılmıştır.
 

Bu firmamız önce pamuk ve yan ürünlerinin ithalatını ve ihracatını, İsviçre firması Paul Reinhart A.G. işbirliği ile yapmıştır. Ve Bu iş birliği halen devam etmektedir.
 

Kalender Pazarlama Limited Şirketi 1984 yılında Türkiye’ye ilk Hibrit (Melez) tohumu ithalatını gerçekleştirmiş, sebze ve meyve üretiminin artmasında büyük rol oynamıştır. Slois & Groot ve Sandos Ltd. Hibrit tohumları ile ilgili işbirliği yaptığımız firmalardır.
 

Kalender Pazarlama Ltd. Şti. 1995 yılında yine tarım sektörü için İtalya ve Belçika’dan Gübre İthalatına başlamıştır. İtalyan firmalarından  Valagro  ve  Puccioni Firmalarının  Türkiye Temsilciliğini yapmıştır. Şu anda  PAVONİ& C, SKW, KMITEC ve SCAM firmalarının Türkiye Temsilciliğini  alarak ülkemizin bütün bölgelerinde  tarımsal gübre dağıtımını yapmaktadır. Kalender Pazarlama Ltd. Şti. çeşitli yıllarda vergi ödemeleri ile sıralamada 3. ve 4. olmuştur. Bu nedenle Kalender Pazarlama Ltd. Şti. takdir belgeleriyle onurlandırılmıştır.
 

Nisan 2015 itibari ile A.Ş.’ ye geçilmiştir